МЕТТОРГ
Тел.: Life - 063 232-51-06
МТС - 050 654-32-38

Viber, Telegram, WhatsApp,
КиївСтар - 097 806-79-11
e-mail:
МЕТТОРГ gold
Українська
DividerCountry flag

Купимо золоті годинники СРСРЗолоті, позолочені годинники СРСР

Годинник Ракета, СРСР

Золотий
годинник
«Ракета»
із зіркою
СРСР

Годинник Ракета с браслетом, СРСР

Золотий
годинник
«Ракета»
з браслетом
СРСР

Годинник Луч с браслетом, СРСР

Позолочений
годинник
«Луч»
с браслетом
СРСР

Годинник Політ з ремінцем, СРСР

Позолочений
годинник
«Полет»
з ремінцем
СРСР

 

Кожен з цих заводів випускав годинники під своєю маркою*:

  • 1-ий Московський – «Полет» («POLJOT»). Перший годинник під назвою «Полет» був випущен в 1960 году. Також випускав марки годинників «Победа», «Полет», «Sekonda», «Родина», «Сигнал», «Кировские», «Маяк», «Москва», «Столичные», «Штурманские», «Спортивные», «Спутник», «Стрела»;
  • 2-ий Московський – Слава. 2-й Державний годинниковий завод (так він називався спочатку) почав роботу в 1931 році з випуску будильників і настінних годинників. В кінці 1940-х років на заводі було освоєно випуск наручного годинника Победа і кишенькового «Салют». Перший жіночий годинник під маркою «Слава» був виготовлений в кінці 1950-х років. Крім цієї марки годинника випускалися також «Победа», «Салют», «Кама», «Старт», «Вымпел», «Молния»;
  • Петродворецький – Ракета. Після відновлення (під час Великої вітчизняної війни завод був зруйнований), в 1949 році, завод починає випуск годинників Звезда і Победа. У 1954 завод перейменовується в Петродворцовий годинниковий завод. Перші годиники Ракета були випущені в 1962 році. Згодом ця назва стала фірмовою маркою заводу. Крім годинників «Ракета» випускалися також марки годинників «Старт», «Маяк», «Балтика», «Нева», «Ленинград», «Победа», «Россия», «Свет». Крім власне годинників, завод випускав також і каміння для годинників;
  • Мінський – Луч. Спочатку завод був орієнтований на виробництво жіночих годинників. Перша партія жіночих наручних годинників «Заря» була випущена в 1955 році. Цей годинник швидко став дуже популярним. З 1962 року завод став випускати також і чоловічі годинники під маркою «Луч». У 1963 році завод отримав назву «Виробниче об'єднання «Луч». Виробниче об'єднання в подальшому випускало популярні моделі жіночих і чоловічих наручних годинників;
  • Пензенський – Заря. Завод бере свій початок як годинникове виробництво на базі велосипедного заводу імені Фрунзе (ЗиФ). Перша партія годинників під маркою ЗИФ була випущена наприкінці 1938 року. У 1940 році Пензенське підприємство отримує назву «3-й Державний годинниковий завод», годинники ЗИФ перейменовуються в «Звезду». У 1946 році починається випуск годинників «Победа». З 1949 року завод повертається до випуску виключно жіночих годинників, а з 1965 року всі годинники заводу випускаються під маркою «Заря». Також завод випускав наступні марки годинників: «Аврора», «Звезда», «Мечта», «Весна», «ЗИФ», «Победа», «Комета» і «Рассвет»;
  • ім. Масленнікова – ЗИМ. Дореволюційний підприємство – Самарський трубковий завод – був побудований в 1911 році і випускав частини для артилерійських снарядів. Після революції 1917 року завод націоналізується, отримує ім'я революціонера А. Масленнікова. У 1937 році на заводі був налагоджений випуск годинників марки ЗиМ. Під час Великої вітчизняної війни завод знову виробляє боєприпаси. Крім годинників марки «ЗиМ» з 1951 по 2002 рр. на ЗиМі випускаються знаменитий годинник «Победа»;
  • Чистопольский – Восток. Завод був заснований в 1941 році, коли в Чистополь евакуюється 2-й Московський годинниковий завод. Спочатку на заводі випускалися вироби для потреб фронту. Але вже в 1943 році почалося виготовлення першої в країні марки наручних чоловічих годинників – «Кировских». У 1949 році розпочато випуск відомих чоловічих наручних годинників «Победа». У 1962 році почався випуск «Командирских» годинників. З 1969 року всі випущені годинники отримують назву «Восток». Крім цієї марки випускалися: «Командирские», «Победа», «Сатурн», «Спутник», «Альбатрос», «Свет», «Уран», «Амфибия», «Чайка», «Генеральские», «Колос», «Буран», «Кама», «Мир» і «Sekonda».

 

Такі годинники, навіть якщо вони вже зараз не "йдуть", цінні матеріалом з якого виготовлений корпус – золотом (золоті годинники); за радянських часів на корпус годинника завжди наносили маркування з цифрами, яке означало товщину покриття золотом в мікронах (мкм):

 

* В СРСР до 1964 року побутові годинники, що випускалися різними заводами, мали однакові марки. Наприклад, під марками «Росія», «Мир», «Перемога» та іншими випускалися наручні годинники декількома часовими заводами.

З 1 січня 1964 року була введена єдина система найменувань і індексації годинників. Для кожного годинникового заводу була встановлена певна марка (найменування) виробляємих годинників і товарний знак. Найменування годинника, іноді і товарний знак заводу, наносили на циферблат; товарний знак обов'язково ставили на платині або мостах механізму. Крім того, для визначення технічної характеристики механізму і зовнішнього оформлення, кожній моделі годинника був присвоєн цифровий індекс.

Цифровий індекс годинника

є шифр у вигляді дробу, де чисельник позначає механізм годинника, а знаменник – корпусне оформлення.

Цифрова індексація механізму годинника

складається з чотирьох цифр для годинників з діаметром платини (калібром) до 100 мм або п'яти-шести цифр для годинників з калібром понад 100 мм.

Наприклад, цифрова індексація механізму наручного годинника «Політ» 2415/120125 означає, що калібр цього годинника 24 мм. Наступні цифри чисельника для годинника «Політ» у зазначеній індексації механізмів – 15 – означають конструктивні особливості механізму.

Цифрова індексація корпусних оформлень з шести цифр вказана в знаменнику індексу годинника.

Перші дві цифри позначають конструктивний вид корпусу. Їх завод-виготовлювач привласнював самостійно від «00» до «99».

Третя цифра позначає вид покриття, матеріал корпусу і інші види оздоблення, вони єдині для всіх заводів Радянського Союзу:

Четверта, п'ята і шоста цифри позначають поєднання циферблатів і стрілок (у кожного заводу свої). Тризначне число індексу корпусного оформлення дає можливість заводу-виробнику позначати до 999 різних поєднань циферблатів і стрілок.

Цифровий індекс корпусного оформлення наноситься на зовнішній стороні кришки годинника. Повний єдиний індекс годинника завод-виготовлювач вказує в паспорті, пакувальному аркуші, відвантажувальних специфікаціях та інших документах.

Таким чином, якщо у Вас годинник жовтого кольору і є його паспорт, Ви можете точно дізнатися чи він золотий.

 

 

© 2013–2023  Купуємо брухт, вироби з дорогоцінних металів – вартість дорогоцінних металів в Україні
Всі права належать компанії "МЕТТОРГ"